Dziecko, Warszawa z dzieckiem

6 najlepszych placów zabaw w Warszawie

W stolicy szykuje się już chyba ostatni upalny weekend tego lata, więc może skorzystacie z naszego rankingu 6 najlepszych placów zabaw w Warszawie. Główna oceniająca to 2 i pół letnia Topolinka, ale braliśmy pod uwagę również dodatkowe atrakcje – nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Wszystkie place zabaw zlokalizowane są w parkach lub otoczone zielenią. A ponieważ obraziliśmy się w wakacje na ZOO i niebotyczne do niego kolejki, eksplorowaliśmy kolejne urokliwe miejsca. Do wszystkich można dojechać samochodem, komunikacją miejską (dla naszej córy to dodatkowa atrakcja) lub rowerem. Z rankingu w ostatniej chwili wypadł plac zabaw nad Wisłą naprzeciw Stadionu Narodowego – może i ładnie położony, ale ilość schodów do pokonania żeby się tam dostać i dodatkowo sprowadzić rower z małą w foteliku – to nie na moje barki.

                                                    Kępa Potocka

To zdecydowanie nasz numer jeden. Sam park jest bardzo duży, a placów zabaw jest kilka. W zależności, gdzie uda nam się zaparkować, ten wybieramy. Zosia najbardziej lubi ten dla najmłodszych dzieci i my również. Przede wszystkim jest w cieniu, jest zamknięty. Mała ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, trampolina, hamak, huśtawki kubełkowe. Obok kawiarnia, gdzie nawet świeży sok wycisną i jak zacznie padać, można właśnie tam się schronić. Dla klientów hamaki i plac zabaw pod namiotem, z piłeczkami i książeczkami.  Obok położony jest – jak to mówi Zosia – „plac dla dużych dzieci”. I faktycznie – jest on dla dzieciaków tak od 4-5 roku życia – jest gdzie się powspinać, ja mam lęk wysokości, więc to tata pilnował Zosi. I trzeci plac, bliżej ul. Podleśnej – drewniany, bardzo przyjemny, dużo piasku. Kępę Potocką przecina starorzecze Wisły, zawsze są tam kaczki do nakarmienia, a i posiedzieć na kocyku i pogapić się na wodę też lubimy. Doskonały dojazd ścieżkami rowerowymi.

6 najlepszych placow zabaw w Warszawie

Plac zabaw kepa potocka

Plac zabaw kepa potocka

Plac zabaw kepa potocka

Plac zabaw kepa potocka podlesna

                               Park Żeromskiego (przy pl. Wilsona)

Niedaleko od naszego numeru jeden położony jest numer dwa. Kępę Potocką najbardziej lubimy latem, a Park Żeromskiego zimą. Gdy świeci słoneczko ten plac zabaw ma niesamowity klimat. Miękka nawierzchnia, zabawki dla dzieci w różnym wieku, część w piasku – dla najmłodszych, toaleta, bliskość kawiarni i restauracji. No i przede wszystkim piękny, klimatyczny park, który najmocniej kocham w jesienny, mglisty poranek. Zawsze jest tu problem, żeby zaparkować, ale Plac Wilsona jest tak idealnie skomunikowany, że dojedziemy tu z każdej części Warszawy metrem czy tramwajem. Naprzeciw bardzo dobra pizza w Peperoni, gdzie organizowane są także warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

6 najlepszych placow zabaw w warszawiePlac zabaw plac wilsonaPlac zabaw plac wilsonaplac zabaw park zeromskiego

                                                    Park Bródnowski

Usytuowany minutkę od naszego domu, w parku w którym bawiłam się w dzieciństwie i mam do niego mega sentyment. To tu spacerowałam z gondolą, gdy urodziła się Zosia, to tu młoda stawiała pierwsze kroki i to tu odbywają się największe ucieczki naszej córki. Zna ten park doskonale i non stop ucieka nam i babci. Place zabaw (bo są dwa) są wprawdzie zamykane, ale dwulatek poradzi sobie ze sforsowaniem bramki bez problemu, także trzeba być czujnym. Jesteśmy tu niemal codziennie, a Zosia nadal go lubi. Bliżej ulicy Wyszogrodzkiej jest plac dla mniejszych dzieci, z zadaszoną piaskownicą i miejscowymi zabawkami, więc nie trzeba się martwić, że zapomnieliśmy łopatki. Bliżej ulicy Poborzńskiej zlokalizowany jest według mnie najciekawszy plac zabaw na Targówku. Tak naprawdę to 3 place – dwa z gumową nawierzchnią i jeden na piasku – linaria plus mini trampolina. Obok znajdują się też boiska do koszykówki, siatkówki plażowej, piłki nożnej, mini skate park. Do wyboru do koloru. W weekendy mega tłoczno.

6 najlepszych placow zabaw w warszawiepark brodnowski plac zabawplac zabaw na brodnieplac zabaw na brodnieplac zabaw na targowkupark brodnowski plac zabawbrodno plac zabaw

                                                  Park Skaryszewski

Bardzo lubimy ten park, jest duży i ma mnóstwo urokliwych zakątków. Piękne drzewa, polanki, woda, kaczki i ukochane przez Zosię wiewiórki. Na plac zabaw najlepiej dotrzeć od strony ronda Waszyngtona. Może nie jest on jakiś super nowoczesny, ale rewelacyjnie wtapia się w okoliczny klimat. Są huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki, zadaszone domki. Teren jest zamknięty i zadrzewiony (plus latem – bo cień, minus – wszędzie mnóstwo liści). Zaraz obok jeziorko i mała kawiarenka „Misianka” z pysznymi ciastami.

6 najlepszych placow zabaw w warszawiepark skaryszewski plac zabawpark skaryszewski plac zabawpark skaryszewski plac zabawpark skaryszewski plac zabaw

                                                         Ogród Saski

Trafiliśmy tam z Zosią pierwszy raz w zeszłym tygodniu. Przed urodzeniem dziecka bywaliśmy tu bardzo często, to tu się zaręczyliśmy, tu mieliśmy też ślubną sesję zdjęciową. Ale jakoś tak z Topolinką było zawsze nie po drodze. A bo to blisko centrum, a bo nie będzie gdzie zaparkować. Pierwsze co zachwyciło Zosię to fontanna, stała bez ruchu dobre 5 minut i patrzyła (co w przypadku naszej córki jest zaskakujące, bo zwykle nie da się jej zatrzymać :). Aż nagle wyhaczyła plac zabaw i mieliśmy ją z głowy na dobrą godzinkę. Wszystko jest tu przemyślane, nawet teren huśtawkowy zabezpieczony łańcuchem, żeby żaden maluch nie wbiegł gdy ktoś wysoko się buja. Mega fajna piaskownica z instalacją po środku, świetne zjeżdżalnie i statek. Dla rodziców mnóstwo ławeczek blisko każdej atrakcji. O okolicy nie piszę, bo wiadomo Starówka z jednej strony, Krakowskie Przedmieście z drugiej. To miejsce skradło nasze serca.

6 najlepszych placow zabaw w warszawieogrod saski plac zabawplac zabaw w centrum warszawypark saski plac zabawplac zabaw dla dzieci warszawa

                                                             Powsin

Usytuowany najdalej naszego domu, co sprawia, że jedziemy tam tylko, gdy Zosia np. zaśnie w samochodzie. Rozległy teren sprawia, że nie ma mowy o nudzie. Co i rusz porozrzucane są atrakcje dla dzieci. Większość wykonana z drewna, obok zawsze stoliki z ławami, gdzie można zjeść przekąski. Tu zdecydowanie można poczuć bliskość z naturą.

6 najlepszych placow zabaw w warszawie

Plac zabaw w powsiniePlac zabaw w powsiniePlac zabaw w powsinie

Previous Post Next Post

You Might Also Like

3 komentarze

 • Reply Slawek 28 sierpnia 2016 at 11:20

  Ja polecam osobiście park przy Fortach Bema – duży, nowoczesny, nasza córka – także Zosia 🙂 – uwielbia go. Nie byliśmy nigdy na Kępie Potockiej, dziękuję za polecenie.

 • Reply Jola 15 października 2017 at 12:55

  my lubimy Park Szczęśliwicki i plac zabaw w Parku Chenrykowskim

  • Reply Magda Świderek 16 października 2017 at 10:57

   Dzięki za podpowiedź, jeszcze tam nie byliśmy 🙂

  Leave a Reply