Dziecko, Warszawa z dzieckiem

Największy plac zabaw w Warszawie – Fort Bema

Pisałam Wam niedawno (TU), że spędzając lato w mieście, zwiedzaliśmy z Zosią namiętnie place zabaw. Na ten na Bemowie jakoś nigdy nie mogliśmy trafić, aż w końcu czytelnik napisał w komentarzu, że po prostu musimy to zobaczyć. Myślę sobie – ale gdzie to jest, przecież wielokrotnie byliśmy na spacerze w okolicy, karmiliśmy kaczki obok. Nie wiedzieliśmy, że wśród drzew, w zasadzie w lesie ukryty jest największy plac zabaw w Warszawie – Fort Bema. Wjazd na niego prowadzi od ulicy Obrońców Tobruku, obok duży parking, choć w weekend bywa krucho z miejscami – (mapa TU)

plac zabaw fort bema

plac zabaw bemowo

Lokalizacja

Zlokalizowany jest w pobliżu umocnień, które w czasie II wojny światowej służyły jako magazyny wojskowe. W okolicy piękna zieleń, fosa z wodą okalająca cały fort, świeże powietrze. Plac położony jest na rozległym terenie (2 ha), co sprawie, że nawet, gdy jest tam dużo dzieci, tłumy te nie są aż tak odczuwalne. Wśród drzew ukryte zostały również drewniane domki, huśtawki, trampolina, plansza z gigantycznymi szachami i uwaga – bezpłatna i czysta toaleta.

najwiekszy plac zabaw w warszawie

plac zabaw fort bema

Strefy z atrakcjami

Podzielony jest na kilka obszarów. W strefie dla starszych dzieci  znajdziemy kilka zjeżdżalni (w tym tubę, gdzie nasza niespełna trzylatka dawała radę), instalacje z przeszkodami, płotki, huśtawki, wspinaczkę po linach, zjazd linowy, mini ściankę. Wszędzie piasek bardzo dobrej jakości. Strefa dla średniaków to domek do wspinaczki i to co skradło Zosi serce – trampolina – bezpieczna, bardzo dobrze wykonana z przeplatanych taśm. Dla najmłodszych znajdziemy wielką, ogrodzoną piaskownicę. Miejsce to jest zamykane na furtkę. Są tam huśtawki klasyczne i takie na sprężynce w kształcie zwierzaków. Po środku domek z okienkami. I jeszcze raz o tym wspomnę – bardzo czysty piasek.

plac zabaw fort bema

trampolina-plac-zabaw-fort-bema

plac zabaw fort bema

Co ciekawego w okolicy?

Obok – plenerowa siłownia, stojaki na rowery, mnóstwo ławeczek i miejsc ustronnych, gdzie można pospacerować, gdy dziecię zaśnie w wózeczku. Podobno zimą funkcjonuje tu górka do zjazdów na sankach – już nie możemy się doczekać aż ją wypróbujemy. Przy parkingu miejsce, gdzie można oddać przeczytane książeczki lub wymienić na, te które ktoś pozostawił. Z całego serca – POLECAMY !

fort bema

fort bema

plac zabaw fort bema

plac zabaw fort bema

las fort bema

las fort bema

plac zabaw fort bema

plac zabaw fort bema

plac zabaw fort bema

dsc00809-533x800

plac zabaw bemowo

Previous Post Next Post

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply Mama Amelii 21 października 2016 at 15:58

  To też nasz ulubiony plac zabaw, niestety dojeżdżamy na niego aż z Wilanowa, ale zdecydowanie warto. p.s. fantastyczne zdjęcia.

 • Reply Mama Kacpra 25 września 2017 at 16:28

  Musimy się wybrać.

  • Reply Magda Świderek 25 września 2017 at 16:34

   Koniecznie 🙂

 • Reply Dom na głowie - blog 30 września 2017 at 12:39

  Placów zabaw nigdy za mało dla dzieci, jest to kluczowe ze względu na różne sfery aktywności, które ćwiczą. Zabawa na placu wiele ma wspólnego z późniejszymi umiejętnościami w szkole. Na placu dzieci ćwiczą nie tylko mięśnie ale także zachowania społeczne, cierpliwość odwagę. Bardzo fajne miejsce!

 • Reply Sylwia z Młoda mama pisze 30 września 2017 at 14:17

  Wygląda rewelacyjnie. Gdybym mieszkała w Warszawie na pewno zabrałabym tam swoją córkę.

 • Reply Anna -Szkolne inspiracje 30 września 2017 at 14:58

  Szkoda, że nie wszędzie są takie fajne place zabaw. 🙂

 • Reply rodzicewsieci.pl 30 września 2017 at 15:19

  Wygląda super.! Moje dziewczyny uwielbiają place zabaw . Szaleją tam jak tylko mogą 🙂 Dobrze zorganizowane place dla dzieci to postawa.

 • Reply Asia | super-synowie.pl 30 września 2017 at 19:49

  Witamy się również z Warszawy 🙂 Jeszcze na tym placu zabaw nie byliśmy, więc dodajemy do listy do odwiedzenia i pozdrawiamy!

 • Leave a Reply