Dziecko, Warszawa z dzieckiem

Park Skaryszewski jesienią

Park Skaryszewski jesienią lubię najbardziej, a jeszcze bardziej lubi go Zosia. Niedzielny poranek zaczyna od słów: „Jedziemy do wiórki Basi”? W samochodzie zawsze mamy orzechy i jak jesteśmy w okolicy wpadamy tam choć na chwilkę. Park jest duży, nasza Topolinka zazwyczaj „chce na rączki” w połowie przebytej drogi, więc albo bierzemy spacerówkę, albo chodzimy tylko w wybranej części.

park skaryszewski park skaryszewski dsc00981-800x533

Usytuowanie

Park usytuowany jest w miejscu szczególnym, bardzo blisko centrum Warszawy, po prawej stronie Wisły. Otoczony z jednej strony willową Saską Kępą, a z drugiej biedniejszym Kamionkiem z fabryką Wedla. Zaraz obok znajduje się również Stadion Narodowy – szczególnie wieczorem wygląda zjawiskowo. Dojazd z każdej części Warszawy jest bardzo dobry – tramwajem, autobusem i metrem.

Zwierzęta w parku

Jeśli jesteście z dziećmi – zaopatrzcie się koniecznie w jedzonko dla zwierzyny. Są tu kaczki i inne ptactwo, a także wiewiórki. Bardzo oswojone. Zosia jest w nich zakochana i nauczyła się już karmić je po cichutku bez okrzyków ekscytacji. W ostatni weekend widzieliśmy też tu kaczki mandarynki, które wcześniej oglądaliśmy tylko w Łazienkach. Podobno o  świcie można spotkać tu bobry.

Atrakcje

Jest to też idealne miejsce do biegania i przede wszystkim odpoczynku i spacerów. Nie ma tłumów, a nawet jeśli jest dużo osób, park jest na tyle okazały, że towarzystwo ulega rozproszeniu 🙂 Liczne mostki, mini wodospad, zróżnicowany teren, kilka rzeźb, obok boisko „Drukarza”. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Co w okolicy Parku Skaryszewskiego?

W parku funkcjonuje także plac zabaw, o którym pisałam tu. Jest też kawiarenka Misianka oraz liczne knajpki na pobliskiej Saskiej Kępie. My szczególnie polecamy Limoni na ul. Zwycięzców – według nas najpyszniejsze lody w mieście, są i ciastka i kawa i włoska obsługa 🙂 No i oczywiście kebab na Francuskiej.

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like

6 komentarzy

 • Reply PatusiowaMama 11 listopada 2016 at 22:47

  Też lubimy takie wyjazdy i spotkania z wiewiórkami 🙂 W Łodzi odwiedziłyśmy już wszystkie możliwe parki 🙂

  • Reply Magda Świderek 14 listopada 2016 at 21:00

   Wiewiórki rulez 🙂

 • Reply Sylwia z Młoda mama pisze 24 września 2017 at 19:53

  Bardzo ladnie tam

 • Reply Marlena 30 listopada 2017 at 17:10

  Wspaniałe miejsce. Te wiewiorki słodkie. Nigdy nie widzisłam ich tak blisko.Myślę że synek bylby zachwycony! On uwielbia zwierzęta 😉

 • Reply Olga 30 listopada 2017 at 20:48

  Cudowne miejsce. Bardzo bym chciała pokarmic tak z córką wiewiórki ale w naszym okolicznym lesie/parku są mega dzikie.

 • Reply Ania, Kęsy Codzienności 1 grudnia 2017 at 12:49

  Nie jestem z Warszawy, ale chętnie taki park bym odwiedziła. Te zdjęcia z wiewiórką są fantastyczne! Zazdroszczę, nigdy nie udalo mi się zobaczyć żadnej z tak blisko, córce też nie. Widać, że Topolinka coś w sobie ma i zwierzątka do niej ciągną 😃

 • Leave a Reply