Dziecko, Podróże

Spacer po Toruniu

Zawsze chciałam wybrać się na spacer po Toruniu. Na początku marca nadarzyła się ku temu okazja – weekendowaliśmy się w pobliskim Sierpcu (85km od Torunia) post tu. Topolinka zasnęła nam w samochodzie, podjęliśmy więc szybką decyzję, że ruszamy przed siebie. Po około półtorej godzinie byliśmy na miejscu. I tu zonk – niedziela – godz. 12.00 – nie było totalnie gdzie zaparkować. Młoda głodna, my także. Kręciliśmy się dość długo po okolicach Starówki i w końcu znaleźliśmy miejsce na płatnym parkingu. Ale to szukanie nas wymęczyło, dlatego postanowiliśmy zrobić szybki spacerek po Starym Mieście. Dodatkowo było dość mroźno, Zosia nie chciała wsiąść do wózka, więc wiedzieliśmy już, że będzie to krótka wyprawa.

Weekend w ToruniuTorun z dzieckiem

 

 

Główne atrakcje

Spacer po Toruniu rozpoczęliśmy od pomnika Kopernika. W jego pobliżu zlokalizowane są atrakcje, które trzeba zobaczyć – XIV w. ceglany ratusz, Dwór Artusa, Kościół św. Ducha i Kamienica pod Gwiazdą, którą wyróżnia przepiękna barokowa fasada. Wszystkie najważniejsze zabytki znajdują się w zasięgu spaceru. Obok pomnika Kopernika znajduje się również fontanna z Flisakiem i żabami, które według legendy miał wyprowadzić z miasta grą na skrzypcach. Zosi miejsce to podobało się najbardziej.

DSC06326

DSC06347

Gdzie zjeść?

Warto zjeść w pobliskim barze Miś, my od razu to uczyniliśmy. Bardzo dobre kotleciki mielone, dla dzieci też znajdzie się smaczna zupka. Jedzenie domowe, a ceny przystępne.

Jako miłośniczka magnesów i breloków, które przywożę z każdej podróży, zaszyłam się na kilkanaście minut w klimatycznych, małych sklepikach z pamiątkami. Wybór był ogromny. Po obiadku, jak na łasuchów przystało – zajrzeliśmy do firmowego sklepu z piernikami.

DSC06357

DSC06321

Żywe Muzeum Piernika

Z całą pewnością warto też odwiedzić Żywe Muzeum Piernika. Usytuowane jest w zabytkowej kamienicy przy ul. Rabiańskiej 9. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, której my ze względu na spontaniczną decyzję nie dokonaliśmy, ale wiem od przyjaciół, że trzeba to miejsce zobaczyć. Warsztaty wypiekania pierników to strzał w 10 dla dzieciaków – każdy ma możliwość stworzyć własny egzemplarz piernika, który otrzymuje na pamiątkę.

Na parking wróciliśmy bulwarami nadwiślańskimi, które na pewno tętnią życiem na wiosnę czy latem – a ponieważ mroź był ogromny – byliśmy tu tylko my – a to miła odmiana po tłumach, które mijaliśmy na Starówce.

Podsumowując – Toruń nas wymęczył, ale to piękne miasto. Serdecznie polecamy – raczej w tygodniu – nie w weekend.

DSC06248

DSC06300

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply Mama Olivii 2 kwietnia 2016 at 03:33

    Ślicznie

  • Leave a Reply