Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszego życia jest to, jak komfortowy i skuteczny jest nasz sen. Dzięki niemu odpoczywamy, regenerujemy się po całym wcześniejszym dniu i przygotowujemy na kolejny. Szukając dobrego snu, każdy koncentruje się na tym, jakie łóżko lub materac się posiada, a przecież nie mniej ważne jest to, w jakiej się śpi pierzynie.

Podstawowe parametry dobrej pierzyny

Czym powinna charakteryzować się dobra pierzyna, w której się śpi? Podczas jej kupowania przede wszystkim warto się skupić na początku na podstawach. Mowa tu jest o tym, jaka będzie jej wielkość, aby pasowała do tego czy śpi się w pojedynkę, czy też we dwójkę. Drugą sprawą, o której koniecznie trzeba pamiętać, jest to, czy ma to być gruba kołdra z puchu na zimę, czy też może jednak lekka wersja na lato. Stopień ocieplenia jest bardzo ważny i powinien wynikać z tego, jaka aktualnie jest pora roku.

Jaki rodzaj kołdry?

Oprócz rozmiaru, a także tego, jak dopasowana jest kołdra do pory roku, kluczowe jest również to, z czego będzie ona wykonana. Ogólnie rzecz biorąc dostępne na rynku modele, podzielić można na kołdry z pierza lub puchu, które zaliczane są do wersji naturalnych. Można również dostać modele np. z silikonu, które są wersjami sztucznymi. Które z nich są lepsze?Nie da się ukryć, że jeśli szuka się modelu bezpiecznego dla ciała, lecz również i komfortowego, to kołdry z pierza będą w tym wypadku niezastąpione. Nie tylko przepuszczają one powietrze, lecz również skutecznie odprowadzają pot, więc nie ma ryzyka, że podczas snu dojdzie np. do podrażnienia skóry. Z drugiej strony kołdry z puchu są świetnym wyborem jeśli chodzi o grube kołdry zimowe, ponieważ zapewniają one naprawdę dużo ciepła.A co z kołdrami z materiałów sztucznych? Z reguły uważane są one za gorsze, a przez to tańsze. Często jednak jest to jedyne dobre rozwiązanie dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Przykładowo kołdry silikonowe, które swoimi właściwościami bardzo przypominają to, czym się charakteryzują kołdry z puchu, są jednocześnie zupełnie neutralne dla alergików. Jak więc widać, podstawą jest znajomość, czym dana pierzyna się charakteryzuje i na tej podstawie wybranie odpowiedniej dla nas i pasujące do naszych potrzeb wersji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here