Pisałam Wam niedawno (TU), że spędzając lato w mieście, zwiedzaliśmy z Zosią namiętnie place zabaw. Na ten na Bemowie jakoś nigdy nie mogliśmy trafić, aż w końcu czytelnik napisał w komentarzu, że po prostu musimy to zobaczyć. Myślę sobie – ale gdzie to jest, przecież wielokrotnie byliśmy na spacerze w okolicy, karmiliśmy kaczki obok. Nie wiedzieliśmy, że wśród drzew, w zasadzie w lesie ukryty jest największy plac zabaw w Warszawie – Fort Bema. Wjazd na niego prowadzi od ulicy Obrońców Tobruku, obok duży parking, choć w weekend bywa krucho z miejscami – (mapa TU)

Lokalizacja

Zlokalizowany jest w pobliżu umocnień, które w czasie II wojny światowej służyły jako magazyny wojskowe. W okolicy piękna zieleń, fosa z wodą okalająca cały fort, świeże powietrze. Plac położony jest na rozległym terenie (2 ha), co sprawie, że nawet, gdy jest tam dużo dzieci, tłumy te nie są aż tak odczuwalne. Wśród drzew ukryte zostały również drewniane domki, huśtawki, trampolina, plansza z gigantycznymi szachami i uwaga – bezpłatna i czysta toaleta.

Strefy z atrakcjami

Podzielony jest na kilka obszarów. W strefie dla starszych dzieci znajdziemy kilka zjeżdżalni (w tym tubę, gdzie nasza niespełna trzylatka dawała radę), instalacje z przeszkodami, płotki, huśtawki, wspinaczkę po linach, zjazd linowy, mini ściankę. Wszędzie piasek bardzo dobrej jakości. Strefa dla średniaków to domek do wspinaczki i to co skradło Zosi serce – trampolina – bezpieczna, bardzo dobrze wykonana z przeplatanych taśm. Dla najmłodszych znajdziemy wielką, ogrodzoną piaskownicę. Miejsce to jest zamykane na furtkę. Są tam huśtawki klasyczne i takie na sprężynce w kształcie zwierzaków. Po środku domek z okienkami. I jeszcze raz o tym wspomnę – bardzo czysty piasek.

Co ciekawego w okolicy?

Obok – plenerowa siłownia, stojaki na rowery, mnóstwo ławeczek i miejsc ustronnych, gdzie można pospacerować, gdy dziecię zaśnie w wózeczku. Podobno zimą funkcjonuje tu górka do zjazdów na sankach – już nie możemy się doczekać aż ją wypróbujemy. Przy parkingu miejsce, gdzie można oddać przeczytane książeczki lub wymienić na, te które ktoś pozostawił. Z całego serca – POLECAMY !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here