Psy uwielbiają bawić się zabawkami, zarówno samodzielnie, w towarzystwie innych czworonogów, a przede wszystkim z właścicielem. Kiedy jednak właściciel nie ma czasu lub możliwości, aby spędzić więcej chwil z pupilem, powinien pomyśleć o takiej zabawce, która na długo zaabsorbuje czworonoga. Pomysłem na taki gadżet może być właśnie gumowa piszczałka.

Zabawa dla psa

Pies to zwierzę towarzyskie, które potrzebuje codziennych interakcji z domownikami. Zabawa jest dla niego chwilą pełną radości, zazwyczaj długo wyczekiwaną, dlatego nigdy nie powinna zostać pominięta. Każdemu pupilowi, niezależnie od tego, czy będzie mały, czy duży, powinniśmy zapewnić jak najwięcej rozrywki oraz spędzić z nim tyle czasu, by mógł spożytkować swoją energię.

Wspólna zabawa z psem pociąga za sobą nie tylko korzyści dla psychiki czworonoga. Również jego ciało będzie w lepszym zdrowiu, kiedy zagwarantujemy mu odpowiednią ilość ruchu. Wzmocniony zostanie układ kostno-mięśniowy, wydolność oddechowa czy serce, a także wzrośnie jego odporność na choroby. Co równie ważne, wspólna zabawa to okazja do nawiązania jeszcze głębszych relacji.

Absorbujące zabawki z piszczałkami

Psy zazwyczaj bardzo intensywnie reagują na dźwięki. Dlatego ciekawym sposobem zwrócenia ich uwagi może być wykorzystanie piszczącej zabawki. Na pewno kiedy tylko pupil ją polubi, będzie chętnie przybiegał do właściciela na sam dźwięk takiego gadżetu. Piszczałka dla psa może być także sposobem na zachęcenie go do samodzielnej zabawy. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy poświęcić psu dużo uwagi, piszczący gadżet będzie go przyciągał i zachęcał do gryzienia, szarpania i szamotania. Sprawi, że nawet podczas naszej nieobecności albo gdy będziemy zajęci pilnymi domowymi zajęciami, pies nie będzie się nudził.

Jakie cechy mają dobre piszczałki

Zabawki z piszczałkami zazwyczaj wykonane są z gumy i przeznaczone do intensywnego gryzienia i szarpania. Psy uwielbiają je tarmosić, dlatego każdy taki gadżet powinien być wykonany z bardzo mocnego materiału. Musi być odporny na ostre zęby i pazury, a także na intensywne używanie przez dłuższy czas.

Równie ważne jest to, aby zabawka dla psa nie posiadała żadnych drobnych, twardych elementów, które mogłyby zostać odgryzione. Byłoby to niebezpieczne dla zwierzęcia, ponieważ mogłoby grozić połknięciem twardego elementu, a to z kolei poważną chorobą i interwencją chirurgiczną w celu wydobycia ciała obcego. Dlatego też piszczałki na psa muszą być idealnie gładkie i pozbawione takich elementów.

Bardzo ważne są także atesty, które gwarantują, że w gumie nie ma żadnych substancji szkodliwych ani drażniących. Nie może posiadać także zapachu, który mógłby odstraszyć zwierzę i zniechęcić je do zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here