ASG, czyli air soft gun, to nazwa replik broni, używanych do różnorodnych rozgrywek w terenie. Zazwyczaj same rozgrywki także nazywa się akronimem ASG lub określa mianem “strzelanek”. Jest to ciekawa forma rozrywki dla każdego, kto kocha dynamiczną akcję i chciałby sprawdzić się w bezkrwawym boju. Co jednak warto ze sobą zabrać na taką zabawę?

Replika broni

Oczywiście pierwszym i najważniejszym elementem wyposażenia każdego wielbiciela strzelanek jest replika broni air soft gun. Najpopularniejsze są obecnie uniwersalne karabinki ASG, które sprawdzają się zarówno w terenie otwartym, jak również w budynkach. Nie oznacza to jednak, że tylko one dostępne są dla miłośników strzelanek. Mogą oni sięgnąć także po repliki pistoletów, które chętnie wykorzystywane są jako broń dodatkowa, albo po repliki broni historycznych, chętnie wykorzystywane podczas inscenizacji.

Repliki ASG są stworzone tak, by wystrzeliwały plastikowe kulki, zazwyczaj kalibru 6 mm, czasem również kalibru 8 mm. W zależności od rodzaju broni ASG może ona strzelać seriami pocisków lub oddawać strzały pojedyncze. Podczas wybierania konkretnego modelu zazwyczaj najważniejszym parametrem jest rodzaj napędu, który decyduje między innymi o sposobach oddawania strzałów czy też o tym, z jaką siłą wystrzeliwane są kulki.

Odpowiednie ubranie

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest strój, w tym również obuwie. Większość strzelanek to inscenizacja bitew (historycznych lub nie), które odbywają się w terenie otwartym, pustostanach lub specjalnie wynajętych budynkach. Ze względu na to, że o wygranej decyduje między innymi możliwość ukrycia się przed przeciwnikami, warto zadbać o ubranie maskujące, które w tym pomoże. Z kolei solidne obuwie zabezpieczy stopy przed nierównościami terenu, szkłem czy innymi niebezpieczeństwami, które mogą się trafić podczas gry.

Okulary ochronne

Pomimo iż ASG to zabawa bezkrwawa, wypadki zawsze mogą się zdarzyć. Zawsze należy pamiętać, że nie strzela się w twarz przeciwnika, a kulki potrafią rykoszetować. Z tego względu każdy uczestnik zabawy powinien posiadać okulary ochronne, które osłonią jego oczy przed przypadkowym strzałem czy rykoszetem.

Okulary balistyczne powinny być zawsze certyfikowane i sprawdzone, aby spełniły swoja rolę w warunkach walki. Najlepsze modele są odporne na przestrzelenie nie tylko za pomocą plastikowej kulki, ale również odporne na pęknięcia pod wpływem innych czynników. Mogą być wybierane także przez zawodowych strzelców czy funkcjonariuszy.

Kulki

Czyli amunicja, której po prostu nie może zabraknąć. Zazwyczaj pakowane są w duże paczki, na przykład po 1000 czy nawet 5000 sztuk. Kulki różnią się pomiędzy sobą właściwościami i należy dopasować je do rodzaju używanej repliki, w tym do siły wyrzutu, jaką posiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here