Większość dziewczyn, kobiet uwielbia dbać o siebie. Dzięki temu, że są wypielęgnowane i zadbane – czują się lepiej same ze sobą. Podczas codziennej pielęgnacji, należy także pamiętać o kondycji i zdrowiu włosów. Bez odpowiedniej pielęgnacji, nawet silne i zdrowe włosy, szybko tracą swój blask. Drogerie oferują bardzo szeroki oraz różnorodny wybór odżywek do włosów. Od tych, które nakłada się rękoma i wymagają spłukiwania. Hitem jest odżywka do włosów w sprayu.

Zatem, każda kobieta która marzy o pięknych, zadbanych i pełnych blasku włosach, powinna pamiętać o ich codziennej odpowiedniej pielęgnacji. W gąszczu produktów, które są oferowane przez drogerie kosmetyczne – ciężko wybrać produkt idealny dla siebie. Dlatego na początku warto określić rodzaj włosów oraz formę odżywki jaka nam najbardziej odpowiada. Te podstawowe informacje znacznie ułatwią nam dobranie idealnego kosmetyku.

Aby odżywka spełniła swoje zadanie, odpowiednio zadbała o nasze włosy, należy określić rodzaj włosów i skóry głowy. Rozróżniamy odżywki:

– do włosów normalnych,
– do włosów suchych i zniszczonych,
– do włosów z tendencją do przetłuszczania się,
– do włosów farbowanych,
– do włosów długich,
– do włosów naturalnie kręcących się.

Jeżeli chcemy świadomie i mądrze wybrać produkt, który zagwarantuje nam poprawę lub utrzymanie naszych włosów w dobrej kondycji, świadoma konsumentka powinna zacząć od przeczytania składu kosmetyku. Ładny wygląd opakowania, cena, marka czy zapach to już drugorzędna kwestia. Chcąc profesjonalnie pielęgnować włosy – warto poświęcić chwilę czasu i przeczytać skład konkretnie wybranego kosmetyku.

Kolejną równie istotną sprawą, co opisane powyżej – jest prawidłowa znajomość naszych włosów. Bez tej wiedzy, ciężko będzie nam dobrać idealną odżywkę.

Rozróżniamy kilka podstawowych rodzajów odżywek. Ich wybór powinien także zostać indywidualnie dobrany.

Odżywki do spłukiwania

Są to najbardziej popularne odżywki i jednocześnie najbardziej powszechne i dostępne do kupienia w każdej drogerii z kosmetykami. Zazwyczaj ten rodzaj odżywek nakłada się na jeszcze mokre włosy, tuż po ich umyciu. Odczekuje się kilka minut i spłukuje. Sposób ten jest dobry i skuteczny podczas codziennej pielęgnacji raczej w przypadku podtrzymania już dobrej kondycji zadbanych włosów. Nie sprawdzi się z kolei do odbudowy zniszczonych i zaniedbanych włosów.

Znacznie lepiej sprawdzi się odżywka do włosów w sprayu, którą nakładamy na suche włosy, odczekujemy wymagane kilka minut i wpłukujemy. Chodzi o to, że włosy które są suche – szybciej i zdecydowanie bardziej efektywnie chłoną wszystkie składniki odżywcze, w odróżnieniu od włosów mokrych. Dzięki takiemu sposobowi nakładania odżywek, które się spłukuje, włosy w krótszym okresie czasu odzyskają witalność i blask.

Odżywki bez spłukiwania

Odżywka do włosów w sprayu występuje również w formie odżywki, która nie wymaga konieczności spłukiwania. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mogą na pielęgnację włosów przeznaczyć niewiele czasu. Odżywki bez spłukiwania można nakładać zarówno na już umyte włosy jak i na suche. Od jakiegoś czasu w drogeriach możemy znaleźć odżywki bez spłukiwania nie tylko w formie spray ale także w postaci lekkie kremu. Ten rodzaj odżywek, należy nakładać na suche włosy, zwłaszcza te, które mają tendencje do przesuszania się i łamania, a także problemy z codziennym ich rozczesywaniem. Przy nakładaniu należy zachować umiar, produkt nanosi się w niewielkiej ilości na końcówki.

Tak na prawdę, nie ma znaczenia jakiego rodzaju odżywki użyjemy. Ważne aby aplikacja odżywki była dla nas wygodna i odpowiednio dobrana do rodzaju naszych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here