Styczeń to w Polsce najzimniejszy miesiąc całego roku, dlatego wiele osob chce oderwać się od szarej rzeczywistości i wybrać wtedy na wakacje. okazuje się, że nawet podczas stycznia można znaleźć gorące kierunki, w których znajdziemy odpoczynek i relaks w ciepłej atmosferze. Dodatkowo jest to mało popularny okres urlopowy, a więc ceny wyjazdów są stosunkowo niskie.

Gdzie wyjechać na wakacje w styczniu?

Wiele osób zastanawia się, gdzie na wakacje w styczniu warto wyjechać. Jest kilka naprawdę ciekawych kierunków, z których warto skorzystać.

Tajlandia – w okresie od listopada po marzec warto odwiedzić Tajlandię, a w szczególności wyspę Phuket, Koh Phi Phi, półwysep Krabi. W tym okresie w tajlandii panuje średnia wilgotność powietrza, a temepratura oscyluje w okolicy 18-32 stopni Celsjusza. Są to idealne warunki na wymarzone wakacje w tropikalnej atmosferze.

Egipt – jest to najbliższy kierunek, który w styczniu oferuje nam gorącą atmosferę, a do tego wyjątkowo tanie wczasy. Na 2-tygodniowe wczasy można wyjechać już za mniej niż 2 tysiące złotych od osoby! Co ważne, w styczniu można łatwo upolować dobrą ofertę last minute. Średnia temepratura powietrza w dzień wynosi w styczniu 22 stopnie celsjusza, natomiast woda ma około 18 stopni na plusie, a więc nieco więcej, niż Bałtyk podczas pełni sezonu.

Dominikana – styczeń okazuje się najkorzystniejszym miesiącem na wyjazd na Dominikanę. Jest to pora sucha, dlatego na wyspie jest stosunkowo niewiele opadów, natomiast temperatura powietrza wynosi do 30 stopni Celsjusza, woda jest nagrzana do 26 stopni na plusie. Dodatkowo jest to okres, w którym zagrożenie huraganami jest naprawdę niewielkie.

Ciepło, ale nie upalnie

Styczeń to nie tylko dobry czas na wyjazd pod palmy, ale także do innych państw, gdzie temperatura powietrza może nie jest najwyższa, jednak mimo tego jest stosunkowo ciepło. Dzięki temu można spokojnie zwiedzać, unikając tłumów turystów podczas sezonu i nieznośnych upałów.

Cypr – Cypr jest świetnym miejscem na wypoczynek zimą, o ile nie jesteśmy nastawieni na plażowanie. W tym okresie w dzień temperatura powietrza wynosi od 15 do 20 stopni Celsjusza, a kiedy słońce przygrzewa, robi się bardzo ciepło. Woda jest nieco zbyt chłodna na kąpiele, chociaż w tym okresie ma podobną temperaturę co Bałtyk…latem.

Wyspy Kanaryjskie – miejscem na ucieczkę od zimna są Wyspy Kanaryjskie, gdzie zimą temperatura oscyluje w okolicy 20 stopni na plusie. Woda w oceanie jest raczej chłodna, a do tego mogą pojawiać się stosunkowo silne wiatry. Mimo wszystko, jest to idealny czas na spokojny odpoczynek czy zwiedzanie malowniczych wysp.

Maroko – Maroko położone na kontynencie afrykańskich w styczniu nie proponuje upałów – temperatura powietrza ma średnio 17 stopni Celsjusza, jest to więc ciepła i przyjemna aura. Woda o temperaturze ok. 17 stopni Celsjusza może nie zachęca do kąpieli, jednak Maroko posiada wiele urokliwych miejsc, które można w tym okresie spokojnie zwiedzać, bez tłumów i upałów, które panują tu podczas sezonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here