Łysienie można teraz skutecznie leczyć. Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, które cierpią na przykład na łysienie plackowate. Czasami włosy wypadają nadmiarowo, to zwykle martwi i sprawia, że zastanawiamy się nad tym, co niepokojącego dzieje się ze zdrowiem Niestety łysienie plackowate to jeszcze gorsza przypadłość. Wtedy włosy wypadają z konkretnego miejsca na skórze głowy, pojawiają się nagie placki.

Przeszczep włosów Śląsk

Transplantacja włosów Katowice to jedna z tych metod, która może być prawdziwym zbawieniem dla osób cierpiących na łysienie plackowate. To właśnie w Katowicach funkcjonuje jedna z najnowocześniejszych klinik przeszczepu włosów w Polsce. Tutaj przeszczepia się je z wykorzystaniem robotów medycznych, które wspierają wykwalifikowanych pracowników.

Przeszczepy włosów Katowice na czym to polega?

Na czym polega transplantacja włosów Katowice? Na skórze głowy pacjenta określa się tak zwany obszar dawczy. To właśnie z tego miejsca zostaną pobrane grafty. Graft to nic innego, jak cebulka włosowa wraz z mieszkiem oraz fragmentem skóry. Podczas zabiegu można pobrać ich nawet ponad tysiąc. Następnie są one wszczepione tam, gdzie na skórze głowy pacjenta pojawiło się łysienie. Transplantacja włosów Katowice to metoda bardzo skomplikowana, zabieg trwa nawet kilka godzin.

Ile kosztują przeszczepy włosów Katowice?

Warto wiedzieć o tym, że za przeszczep włosów trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Niestety ta metoda nie jest refundowana przez NFZ. Cena uwarunkowana jest tym, jak dużo graftów zostanie pobranych, a następnie wszczepionych w czasie zabiegu. Trzeba jednak liczyć się z kwotą co najmniej 2000 zł. O wszystkim poinformuje pracownik kliniki, który musi dokonać wcześniej kwalifikacji do zabiegu.

Przeszczep włosów Śląsk kwalifikacja do zabiegu

To właśnie trycholog, a zatem specjalista od stanu zdrowia włosów dokonuje kwalifikacji do zabiegu. Na pierwszą rozmowę z trychologiem trzeba zatem zabrać ze sobą cały komplet wyników badań, dzięki którym może on określić, co jest możliwym powodem wypadania włosów. Kwalifikacje do zabiegu otrzymują osoby, która ogólnie mają dobry stan zdrowia, nie cierpią na choroby obciążające serce. Dlatego też potrzebne będą również wyniki badań od kardiologa. Jeśli wszystkie będą pozytywne, nie ma przeszkód przed przeszczepem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here