Fryzury do kwadratowej twarzy

0
1451

Wybór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy to nie takie łatwe zadanie! Głównie dlatego, że należy przemyśleć wszystkie za i przeciw, jeśli chce się wyglądać naprawdę dobrze. Źle dobrana fryzura potrafi zniszczyć tak naprawdę wszystko. Dlaczego? Bo źle się układa, źle wygląda i przede wszystkim nie pasuje do ogólnego kształtu twarzy, a przecież dobór fryzury do rysów twarzy jest kwestią bardzo ważną. Warto więc wiedzieć, jakie fryzury sobie dobrać. Pomocny w tym na pewno będzie internet, w którym znaleźć można liczne inspiracje, a także właśnie podpowiedzi związane z doborem owej fryzury do kształtu twarzy. Na pewno o poradę warto spytać też zaufanego i dobrego fryzjera. On powinien doskonale wiedzieć, jakie fryzury wyglądają dobrze przy jakim kształcie twarzy. Na pewno warto poprosić go o poradę, aby w nowym sezonie wyglądać jak najlepiej.

Jakie fryzury twarz kwadratowa będą doskonałym wyborem?

Warto wspomnieć o tym, że kobiety posiadające kwadratową twarz, doskonale wyglądają we fryzurach lekko asymetrycznych, które opadają jedynie na jedną stronę. Warto przemyśleć asymetrię na głowie, jeśli chce się zniwelować kwadratowy kształt twarzy. Ważne są przede wszystkim asymetryczne grzywki, czyli na przykład takie, w których partia włosów opada na jedno oko. Można też zdecydować się na lekko postrzępioną grzywkę na całą szerokość czoła. Musi być ona jednak nieco wycieniowana, aby nie sprawiać wrażenia zbyt ciężkiej. Inaczej efekt niestety będzie mógł być całkowicie odwrotny, co oczywiście nie będzie dobrze wyglądać.

Warto przemyśleć zmianę fryzury, spytać fryzjera, czy faktycznie będzie ona dobrze wyglądać, albo „przymierzyć” wybraną fryzurę dzięki najnowszym aplikacjom, które dają takie możliwości i jeszcze przed ścięciem włosów, sprawdzić można jak prawdopodobnie będzie się wyglądać w danej fryzurze. Przyznać trzeba, że jest to niesamowicie ułatwiająca życie nowość, ponieważ nie ma wtedy tak dużego stresu oraz obaw związanych ze ścięciem włosów na stałe. Można dokonać już niewielkich prób i wcześniej zobaczyć, czy dana fryzura faktycznie będzie pasować i wyglądać tak, jak się tego oczekiwało.

To właśnie dlatego posiadaczkom kwadratowego kształtu twarzy, poleca się przede wszystkim, wszelkiego rodzaju asymetrie, nawet te w postaci grzywek, czy całego uczesania. Bardzo dobrze będzie wyglądał także przedziałek lub grzywka poprowadzona na bok. Powinna ona sięgać linii brwi, lub delikatnie najeżdżać na jedno oko. Na pewno ważna jest tutaj właśnie owa asymetria, która sprawia, że całe uczesanie nabiera charakteru. Tego typu uczesanie oraz fryzura, z całą pewnością doda łagodności ostrym rysom twarzy i zmiękczy linie twarzy na tyle, aby wyglądać nawet o kilka lat młodziej. Dobrym pomysłem może okazać się również zaczesywanie wszystkich włosów na jedną stronę i przekładanie ich przez ramię.

Bardzo dziewczęca fryzura, która idealnie sprawdza się właśnie u pań z kwadratową lub bardzo okrągłą buzią. Tym sposobem uzyska się nie tylko złagodzenia kantów kwadratowej twarzy, ale i sporo delikatności. Jest to fryzura polecana paniom po 30-stym roku życia, ale oczywiście jak najbardziej sprawdzi się też u młodszych pań. Dobrym wyborem jest też zaczesywanie włosów w koczek, ale pozostawianie grzywki w spokoju. Czyli na przykład wysoko upięty kok, ale grzywka pozostająca na czole. Dobrze sprawdzają się też miękkie fale poprowadzone przy samej linii twarzy. Wyglądają one bardzo dziewczęco, romantycznie, a dzięki temu łagodzą rysy i nadają twarzy świeżości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here