Zabiegi modelowania sylwetki są to zabiegi małoinwazyjne, a skutki uboczne są łagodne. Podczas rozmowy z lekarzem na temat tego, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze, warto przejrzeć swoją historię zdrowia. Wszystkie rodzaje urządzeń do modelowania sylwetki najlepiej sprawdzają się u osób o normalnym wskaźniku masy ciała (między 18,5 a 24,9). Jak wygląda niechirurgiczne modelowanie sylwetki w porównaniu z liposukcją? To zależy od obszaru, na którym chcesz się skupić. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych zaleca liposukcję osobom, które chcą wyleczyć nadmiar tkanki tłuszczowej na większej powierzchni ciała. Zabiegi niechirurgiczne dają mniej dramatyczną zmianę i niszczą ilość tłuszczu, który można uszczypnąć, zwany tłuszczem skórnym.

Jak działa niechirurgiczne modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki i wszystkie procedury działają zasadniczo w ten sam sposób: celują i niszczą tłuszcz, który układ limfatyczny organizmu następnie filtruje z czasem, zwykle w ciągu kilku miesięcy.

Zabiegi na zimno (CoolSculpting). Stosują one temperatury wystarczająco niskie, aby zabić komórki tłuszczowe, ale nie uszkodzić skóry. Urządzenie zasysa fragmenty skóry, a następnie chłodzi ją, aby zniszczyć znajdujący się pod nią tłuszcz przez określony czas. Możesz użyć tej procedury na wielu częściach ciała, w tym na brodzie, ramionach, brzuchu, uchwytach miłości i udach. Jest to bezpieczne dla większości pacjentów. Jednak ci, którzy mają schorzenia naczyniowe, które powodują, że są wyjątkowo wrażliwi na niskie temperatury, na przykład zespół Raynauda, ​​nie powinni stosować tego leczenia.

Obróbka cieplna (SculpSure). Ten laser jest zatwierdzony przez FDA do redukcji tkanki tłuszczowej. Urządzenie wykorzystuje energię lasera do uszkodzenia struktury komórek tłuszczowych, a organizm eliminuje wtedy martwe komórki. To urządzenie wykorzystuje płaski aplikator, więc nie działa dobrze na obszarach ciała z krzywiznami. Zabiegi termiczne najlepiej działają na brzuch i uda.

Energia ultradźwięków (UltraShape). Ten rodzaj zabiegu wykorzystuje energię ultradźwiękową do rozbicia tłuszczu. Jest to najbardziej czasochłonny z czterech typów i zajmuje około godziny na sesję terapeutyczną. Zamiast podłączać Cię do maszyny, technik ręcznie przesunie urządzenie. Wykorzystuje wibracje mechaniczne do rozkładania i niszczenia tłuszczu. Działa to na brzuch i nie jest przeznaczone do innych obszarów i nie powoduje dyskomfortu.

Energia o częstotliwości radiowej (truSculpt, Vanquish). Urządzenia o częstotliwości radiowej dostarczają energię do wytwarzania ciepła i niszczenia komórek tłuszczowych. Celują w wodę w komórkach, dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześniej nawodnić organizm, ponieważ zabieg nie jest tak skuteczny, jeśli jesteś odwodniony. Podczas tej procedury możesz poczuć ciepło. Ten zabieg nie ma przestojów.

Czego możesz się spodziewać po tych zabiegach?

Wszystkie zabiegi pozwalają pozbyć się tłuszczu z upartych miejsc. Oto kilka innych ogólnych faktów:

  • W gabinecie lekarskim trwają od 25 minut do jednej godziny.
  • Możesz zaplanować od dwóch do czterech sesji, w zależności od wybranego zabiegu i obszaru, który leczysz.
  • Ciało potrzebuje około 12 do 16 tygodni, aby przetworzyć i usunąć tłuszcz. Wtedy zobaczysz pełny efekt każdego zabiegu.
  • Jakikolwiek ból podczas tych zabiegów jest na ogół minimalny.
  • Następnie przez kilka dni może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie i tkliwość w leczonym miejscu.

Jak znaleźć dobrego specjalistę?

Ważne jest, aby dokładnie odrobić pracę domową i wybrać lekarza, ponieważ wyszkolony lekarz to najlepszy sposób na uzyskanie dobrych wyników. To, że znajdziesz świetną ofertę online, nie oznacza, że ​​uzyskasz najlepsze wyniki. Pamiętaj, aby spojrzeć na poprzednią pracę lekarza i zawsze zadawaj pytania. Rekomendowane jest także wejście na wrosinski.pl po więcej informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here